Szegedi Bárczi Gusztáv Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény, Óvoda és Általános Iskola

Nyitvatartás:
 Hétfőtől - Péntekig 7:00-18:00

Őszi témahét az óvodában


    Intézményünk óvodásai idén is játékos feladatok és kreatív tevékenységek révén foglalkozhattak az őszi időjárással, termésekkel, őszi színekkel az Őszi témahét alkalmával. Az őszi szünetet megelőző héten (2024.október 21-24.) került megrendezésre ez a háromnapos eseménysorozat, ahol a két épületben párhuzamosan működő, összesen öt óvodai csoport mindegyike részt vett a programokon. Az óvodai csoportok előre összeállított beosztás alapján felváltva vettek részt az állomásszerűen kialakított programokon.  

    Hétfőn a fő intézmény épületében rendeztünk egy mozgásfejlesztő programot, mely az „Éhes mókus akadálypályája” fantázia nevet kapta. Az óvodások választottak maguknak egyet az őszi termések közül, melyet az akadálypályán keresztül el kellett juttatni az éhes mókushoz. A legügyesebb gyermekek egy kanálban egyensúlyozták a termést, míg végigmentek a zsámolyokkal, szenzoros korongokkal és billenő rácshintákkal tarkított pályán, a többi gyermek csak a kezében tartotta a terméseket. A pálya végén a gyermekek megérkeztek az éhes mókushoz, és a termést a szájába dobva megetették az állatot.

    Kedden az új óvodai épület előterében rendeztünk be a csoportoknak egy „Ősz kincsei” tematikájú pályát. Itt különböző játékos feladatokon keresztül ismerkedhettek meg a gyermekek a gesztenyével, tobozzal, makkal, dióval stb. Az óvodások a terméseket válogatták ki képek szerint dobozba, minta szerint sorbarendezték őket, gesztenyékből különböző formákat alkottak. A gomba pöttyeit a helyére tették vagy gesztenyéket pakoltak csipeszek segítségével a kosárba, miközben az ujjaik is ügyesedtek.

    A témahét során az utolsó alkalommal kreatív alkotó napot szerveztünk, ahol sündisznókat készíthettek a gyermekek. Az óvónénik megkapták az alkotómunkához összeállított csomagot, melyben süni sablonok, barna só-liszt gyurma, illetve napraforgómag volt. A csoportok a saját csoportszobájukban kreatívkodtak. A gyermekek az előre elkészített süni formára egy tenyérnyi gyurmát nyomtak, majd ebbe nyomták bele a napraforgómagokat, ezek lettek a süni tüskéi. Természetesen a csoportban dolgozó felnőttek segítették a gyermekek munkáját, de összességében még a legkisebbek is nagy örömmel vettek részt az alkotói folyamatban. A gyermekek a munkájukat a nap végén hazavihették.